WhatssApp’ın Hayat Kurtaran Yeni Özelliği ‘Mesaj Düzenleme’ Nasıl Kullanılıyor?

Hepimizin korkulu rüyası olarak bilinen WhatsApp’ta yanlış yazdığımız ancak karşı tarafa çoktan ulaşmış olan mesajlar artık tarih oluyor. Uygulamaya gelen yeni özellik sayesinde kullanıcılar, daha öncesinde gönderdiği bir mesajı anlık olarak düzeltebilecek. İşte detaylar…

WhatsApp, uzun bir süredir kullanıcıların beklediği ‘mesaj düzenleme’ özelliğini hayata geçiriyor.

Ünlü mesajlaşma uygulaması, yaklaşık 5 yıldır üzerinde çalıştığı ancak bir türlü kullanıcılarla buluşturamadığı özelliğini aktive etmeye başladı. Uygulamanın son olarak yayınladığı 2.2319.9 kodlu test sürümünde bazı cihazlarda mesaj düzenleme eklentisinin olduğu ortaya çıktı.

İlk olarak platformun web sürümlerinde yayılmaya başlayan mesaj düzenleme özelliğinin yakında tüm cihazlar için kullanılabilir olması bekleniyor.

hala test aşamasında olan yeni özellik, henüz herkese açık durumda değil. Şimdilik sadece WhatsApp Web programını kullanan bazı kullanıcılar için aktif duruma getirilen düzenleme özelliğinin mevcut sürecin ardından tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Yayınlanan bazı görüntülere göre, yeni özelliğin kullanımı oldukça basit olacak.

Yaklaşık 5 yıldır üzerinde uğraşıldığı düşünülen mesaj düzeltme özelliğinin oldukça kolay bir kullanımı mevcut olacak. Gönderdiği bir mesajı tekrardan yazmak isteyen kişiler, paylaşımın üzerine dokunduktan sonra ekrana çıkan ‘mesajı düzenle’ seçeneğini rahatlıkla kullanabilecek.

Birden fazla kez düzenlenebilecek mesajlar, gönderildikten sonraki 15 dakika içerisinde tekrardan yazılabilecek.

Kullanıcılar, paylaştığı mesajları istediği kadar düzenleme hakkına sahip olacak olsa da iletilerini tekrardan yazmak için sadece 15 dakika ile sınırlı olacak. Test aşamasında fark edilen bu ayrıntıya ek olarak, yeni özellik yalnızca metin içerikli gönderilerde çalışacak. Söz konusu durumların ilerleyen güncellemeler ile değişebileceğini belirtmekte de fayda var.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz WhatsApp’ta başka hangi özellikleri görmek istiyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir