Saçlarınıza peeling yapmayı unutmamalısınız! Saç peelingi ile saçlarınızdaki bu sorunlardan kurtulun! 6 yöntemle kesin çözüm…

Sağlıklı bir saç derisi; sağlıklı, parlak ve güçlü saçlara sahip olmak için çok önemlidir. Sağlıklı bir saç derisine sahip olmanın en etkili yollarından biri de saç peelingidir. Saç peelingi, ölü cilt hücrelerini kafa derinizden çıkaran, kan dolaşımını iyileştiren ve saç büyümesi için daha iyi bir ortam sağlayan işlemdir. Saç peelingi ile saçlarını sağlığına kavuşturabilirsin. İşte saçlarınıza sağlıklı bir görünüme kavuşturmanın yolları…

Saç peelingi nasıl yapılır?

Şeker peelingi, saç derisini iyileştirebilir

Şeker doğal bir eksfolianttır ve ölü cilt hücrelerini saç derisinde etkili bir şekilde çıkarmak için kullanılır. Eşit miktarda şeker ve Hindistan cevizi yağını karıştırın, karışımı saç derisine masaj yaparak uygulayın ve 10-15 dakika bekletin. Daha sonra saçınızı ılık suyla iyice durulayın. Saç derinizde anında bir iyileşme göreceksiniz.

Kabartma tozu peelingi, ölü cilt hücrelerinden arındırır

Kabartma tozu, ölü cilt hücrelerini kafa derisinden çıkarmak için kullanılabilecek başka bir doğal eksfoliyandır. 1-2 yemek kaşığı karbonatı suyla karıştırarak macun kıvamına getirin, bu karışımı saç derinize masaj yaparak uygulayın ve 5-10 dakika bekleyin. Akabinde tazelenmiş ve canlanmış bir saç derisini ortaya çıkarmak için saçınızı ılık suyla iyice durulamalısınız.

Tuz ovma peelingi, gençleşmiş saç derisini ortaya çıkarır

Tuz, ölü cilt hücrelerini kafa derisinden çıkarmak için harika eksfoliyanlardan bir tanesidir. 1-2 yemek kaşığı tuzu, en sevdiğin esansiyel yağdan birkaç damla ile karıştırmalı, karışımı saç derinize masaj yaparak uygulamalısınız. 10-15 dakika bekledikten sonra sağlıklı ve gençleşmiş saç derisini ortaya çıkarmak için saçınızı ılık suyla iyice durulamalısınız.

Elma sirkesi peelingi, ölü cilt hücrelerini yok edebilir

Elma sirkesi, ölü cilt hücrelerini kafa derinizden çıkarmaya yardımcı olabilecek doğal bir süzücüdür. 1 ölçü elma sirkesini, 3 ölçü su ile karıştırmalı ve karışımı saç derinize masaj yaparak uygulamalısınız. 10-15 dakika bekledikten sonra saçınızı ılık su ile durulamalısınız. Etkiyi anında ve gözle görülür bir şekilde hissedeceksiniz.

Yeşil çay peelingi, saç derisini yeniler

Yeşil çay, antioksidanlar açısından zengindir. Saç derisini yatıştırmaya ve yenilemeye yardımcı olur. Bir bardak yeşil çay demlemeli ve soğumaya bırakmalısınız. Ardından çayı, saç derinize masaj yaparak uygulamalısınız. Çayı 10-15 dakika beklettikten sonra sağlıklı ve canlanmış bir saç derisi ortaya çıkarmak için saçınızı ılık suyla iyice durulamalısınız.

Limon suyu peelingi, saç derisini tazeler

Limon suyu, ölü cilt hücrelerini kafa derisinden çıkaran doğal süzücülerdendir. 1 ölçü limon suyunu, 3 ölçü su ile karıştırarak, karışımı saç derinize masaj yaparak uygulamalısınız. Ardından 10-15 dakika kadar beklemelisiniz. Daha sonra saçınızı ılık su ile durulamalısınız. Tazelenmiş ve canlı bir saç derisi seni bekliyor.

Kaynak: iyihisset.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir