Özdağ’dan İYİ Parti ve CHP’ye Danışıklı Dövüş İddiası

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Av. Ece Güner’in İYİ Parti listelerinden milletvekili gösterilmesinin arkasında danışıklı dövüş bulunduğunu iddia etti. Av. Ece Güner, Şule Çet’in katilinin avukatını Çorum 1. sıradan milletvekili adayı gösteren Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ’ı ‘Kadının adı var’ diyerek eleştirdi. Güner, iddialarla ilgili açıklama yaptı. 

Ümit Özdağ, Av. Ece Güner’in eski eşi Erdoğan Toprak’ın desteği ile İYİ Parti listesinden milletvekilliği adaylığını koyduğunu ileri sürdü. “İYİ Parti bu “iyiliği” karşılıksız yapmamış” diyen Özdağ, “İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas CHP İstanbul 2. Bölge’den milletvekili adayı yapılmış” iddiasını ortaya attı.

Özdağ’ın Twitter’dan sabah yaptığı açıklamanın tamamı:

Sevgili Zafer Partiller, CHP’li Erdoğan Toprak’ın eşi Ece Güner Toprak’ı CHP’den milletvekili yapmak istemiş. Ancak CHP tüzüğü buna izin vermemiş. Bunun üzerine Akşener devreye girmiş: Erdoğan Toprak, CHP İstanbul 3. Bölge 2. Sıradan aday gösterilirken eşi Ece Güner Toprak ise İyi Parti İstanbul 2. Bölge 4. Sıradan aday gösterilmiş. İYİ Parti bu ‘iyiliği’ karşılıksız yapmamış. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas CHP İstanbul 2. Bölge’den milletvekili adayı yapılmış. Akşener sık sık “Politikacı politikacının dostudur” der. Ben ise “politikacı politikacının rakibidir. Eğer politikacılar arasında dostluk varsa halka karşı kurulmuş çete söz konusudur” derim. Sevgili Zafer Partililer, bu siyasi fotoromanı okuyunca hem hepinizi 1. Sıra adayı yapma imkanım olmadığı için çok üzüldüm çünkü siz bu siyasi fotoromandakiler gibi değil kahramanca mücadele ediyorsunuz hem sizin genel başkanınız olduğum için gurur duydum. Sevgili İstanbullular İstanbul’da İYİ Parti listelerinden 4. Sırada eş kontenjanından giren dolar milyoneri Ece Güner Toprak’a mı oy vereceksiniz yoksa Zafer Partisi 5. Sıra adayı Erzincan/İliç’te siyanür ile ülkemizi zehirleyen altın madenine karşı mücadele eden gerçekten fakir bir yurtsever olan Sedat Cezayirlioğlu’na mı?

@zaferpartisi

Av. Güner, Özdağ’a Twitter’dan “Kadının da ADI VAR: Ben kitaplarımla/fikirlerimle var oldum” diye yanıt verdi.

Güner’in açıklamalarıyla ikna olmayan Özdağ iddiasını Twitter’dan devam ettirip sordu: “Akşener neden kendi genel başkan yardımcısına yer bulamadığı listede size yer buldu?”

Güner, Özdağ’a kitapları ile cevap verdi: “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem konusunda 4 kitap yazdım: Kitaplarım Millet İttifakı’nın Anayasa Taslağının ilham kaynaklarından biri oldu”

Güner’in açıklamalarının tam metni:

ZORUNLU AÇIKLAMA: Bazı yazılarda Sn. Erdoğan Toprak’ın eşi olduğum ifade ediliyor. Bu haberler doğru değil. Sn. Toprak’la geçen yıl boşandık. Özel hayatımla ilgili açıklama yapmayı sevmediğim için bugüne kadar sustum… Doğrusu şu: Bugüne kadar hiçbir siyasi partiye üye olmadım. Sn. Meral Akşener’i referandum döneminden beri tanıyorum; kendisi siyasi bir Lider olarak, ben de bağımsız bir hukukçu olarak bu ‘ucube sisteme’ karşı çok mücadele ettik. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem konusunda 4 kitap yazdım: Kitaplarım Millet İttifakı’nın Anayasa Taslağının ilham kaynaklarından biri oldu. Sn. Akşener de çalışmalarımı takdir ettiler. Bir saygı-sevgi bağı oluştu. Bu seçimler öncesi de Sn. Akşener bana teveccüh gösterip adaylık teklif etti. Hem bu ‘ucube sisteme’ karşı mücadelesine büyük saygı duyduğum için, hem de bir kadın hakları savunucusu olarak ülkemizde cesur bir kadın liderin varlığına büyük önem verdiğim için, gurur duyarak kabul ettim. Ayrıca İyi Parti’nin ilkeleriyle görüşlerim uyumlu: Çağdaş demokrasiye bağlıyım, Atatürk ilkelerine bağlıyım, vatanıma bağlıyım. İyi Parti ailesi beni bağrına bastı ve bu yüzden müteşekkirim. İyi Parti’nin ve Millet İttifakı’nın bu seçimleri kazanması için ve 100. Yılda Cumhuriyet değerlerimiz ve demokrasimiz ıçin, tüm gücümle mücadele edeceğim. Saygılarımla. . Av. Ece Güner.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir